Miłosne powieści obyczajowe

Nicholas Sparks jest amerykańskim autorem, który cieszy się wielką popularnością na różnych kontynentach. Jego wszystkie, które wydał do tej pory, zostały przetłumaczone na 33 języki. Jest to naprawdę imponująca liczba, a kolejni czytelnicy są zadowoleni z tego, że mogą przeczytać tak wspaniałe powieści. Co więcej, warto dodać, że jego historie doczekały się również przeniesienia na szklany ekran, dzięki temu autor zdobył jeszcze większą popularność. Czy tak samo będzie z jego najnowszą książką Powrót ze strony www.taniaksiazka.pl? Być może przekonamy się już niedługo.

“Powrót”

Trevor został bardzo poważnie ranny podczas misji wojskowej. Jako lekarz sam pomagał innym, a teraz to on potrzebuje pomocy. Musi na razie zaprzestać pełnienia swoich obowiązków. W tym celu udaje się do miasteczka, gdzie oczekuje na niego odziedziczony po dziadku dom. Wraca do miejsca, gdzie nie chciał już nigdy być. Tylko, że w takim przypadku wydaje się to najlepszym wyjściem. Trevor chce pomyśleć i uporządkować pewne sprawy od nowa. Skutecznie przeszkadza mu w tym Natalie – zastępczyni szeryfa w tutejszym miasteczku. Bohater czuje, że dzięki tej kobiecie mógłby być szczęśliwy, a ona? Już prawie wydaje się, że udało mu się zdobyć jej serca,a  rzeczywistość okazuje się zupełnie inna. Trevor będzie musiał się mocno postarać, aby zdobyć Natalie i jej miłość. Do tego przyjdzie mu jeszcze wytłumaczyć tajemniczą śmierć swojego dziadka. Nie ułatwi mu tego Callie, która coś może o tym wiedzieć. Tylko, że nie będzie ona skora do tego, aby powierzyć swoje tajemnice nowemu w mieście.

“Jesienna miłość”

Kolejna, zachwycająca książka Sparksa. Przenosimy się do roku 1958, kiedy to główny bohater – Landon Carter rozpoczyna naukę w ostatniej klasie liceum. Chłopak ma 17 lat i na pewno jeszcze nie myśli na poważnie o przyszłości. Jego ojciec ma odmienne zdanie na ten temat, ponieważ tak bardzo by chciał, żeby syn dostał się na najlepsze studia. Landon jakoś o tym nie myśli. W ostatniej klasie znajduje się również Jamie Sullivan, która przez Landona i wszystkich innych, traktowana jest jako nieszkodliwa dziwaczka. Wszystko przez to, że cały czas ma Biblię przy sobie, z nikim się nie umawia i poświęca swoje życie innym osobom. To zupełne przeciwieństwo Landona.  Tylko, że kiedy nadchodzi moment pożegnalnego balu, to właśnie ją w akcie desperacji decyduje się zaprosić Landon. Jeszcze nie wie, że ta decyzja tak mocno wpłynie na jego życie. Czy to możliwe, żeby dwie tak różne osoby mogły obdarzyć się poważnym uczuciem?

Kawa - wavebreakmedia_micro - pl.freepik.com