Powieści obyczajowe z Ameryki

Nicholas Sparks to jeden z tych autorów, który musiał poczekać na to, aż w jego talent literacki został dostrzeżony przez właściwe osoby. Jego początki nie były udane, ale na szczęście z czasem było już tylko lepiej. Na swoim koncie autor ma takie książki, jak “Anioł Stróż”, “Jesienna miłość”, “Pamiętnik”, “Prawdziwy cud” czy “Spójrz na mnie”, cieszących się ogromną popularnością. Do tego należałoby wymienić całą listę książek, które zostały przeniesione na wielki ekran. Wśród tych książek znaleźć można: “Szczęściarz”, “Bezpieczna przystań”, “Wciąż ja kocham”. Teraz na rynku literackim ukazał się “Powrót“. Wśród innych, wyróżniających się dzieł tego autora znaleźć można “Wybór”.

“Powrót”

Trevor wraca do miejsca skąd kiedyś uciekł. Tylko, że malutkie miasteczko i opuszczona chata jego dziadka wydają się idealnym miejscem na to, aby odpocząć i dojść do siebie po tym, jak został ranny podczas wykonywania swoich obowiązków. Trevor chciał odciąć się od świata, ale pojawienie się w jego życiu pięknej zastępczyni szeryfa burzy cały jego spokój. Mężczyzna jest pod ogromnym wrażeniem kobiety i czuje, że mógłby być z nią szczęśliwy przez całe życie. Tylko, że jest w niej coś takiego, czego on sam nie jest w stanie zrozumieć. Wie jedno, na pewno tak szybko nie odpuści. Poza tym bohater chce wyjaśnić tajemniczą śmierć swojego dziadka. Wie, że w tym celu będzie musiał nawiązać Callie. Tylko, że jest to młoda i zbuntowana nastolatka, która nie będzie taka skora do pomocy. Czy uda mu się w końcu wyjaśnić tajemnice, która rodzi tak wiele pytań?

“Wybór”

Gabby to młoda i ambitna osoba, która spełnia swoje marzenia. Kobieta jest lekarką, dzięki czemu może pomagać ludziom. Ma swoją pracę, domek i miejsce w którym czuje się dobrze. Travis to z kolei jej przeciwieństwo. Jeżeli ktoś chciałby go jakoś opisać, to musiałby powiedzieć, że ten oto facet żyje jak chce. Kompletne przeciwieństwo Gabby. Tylko, że przeciwieństwa lubią się przyciągać. I tak jest właśnie w tym przypadku. Los sprawia, że tych dwóch nagle się spotyka. I ta relacja nawet jakoś zaczyna się układać. Pojawia się jedno małe “ale”. Jest nim partner Gabby z którym ta do tej pory jakoś nie miała czasu się rozstać. Lekarka jeszcze nie zdaje sobie sprawy z tego, że przyjdzie jej podjąć jedną z najcięższych decyzji. Wybierze przeszłość, czy zaryzykuje, aby spróbować swojego szczęścia z dopiero co poznanym mężczyznom? Książką, jak kilka innych Sparksa, również została przeniesiona na wielki ekran.

Książka - wavebreakmedia_micro - pl.freepik.com