Amerykański autor powieści obyczajowych

Nicholas Sparks to jeden z najbardziej rozchwytywanych amerykańskich autorów powieści obyczajowych, który już od dobrych kilku lat cieszy się ogromną popularnością. Na swoim koncie ma wiele książek, które zostały zekranizowane przez wytwórnię Warner Bros. Pomyśleć, że na początku nie cieszył się on tak wielką popularnością, a jego książki nie mogły znaleźć dobrego wydawcy. Teraz się to zmieniło, a jego kolejne dzieła literackie mają stać się podstawą opracowania scenariusza do kolejnych filmów. Na rynku ukazał się właśnie jego najnowszy “Powrót” (https://www.taniaksiazka.pl/powrot-nicholas-sparks-p-1449488.html). Chociaż “Anioł stróż” jest także książką, której z powodzeniem można poświęcić dużo uwagi.

“Powrót”

Trevor wraca do miasteczka, gdzie nigdy nie zamierzał już przyjeżdżać. Tylko, że po tym jak został ranny podczas misji wojskowej, stara chata dziadka wydaje mu się idealnym schronieniem. Mężczyzna nie spodziewał się, że powrót do tego miejsca będzie miał na niego taki wpływ. W szczególności, że jego serce zaczęło bić żywiej na widok Natalie – pięknej zastępczyni szeryfa. Kobieta niby jest mu przychylna, ale cały czas wydaje mu się taka odległa. Trevor sam już nie wie co ma robić, aby Natalie stała się cała jego. Do tego jest jeszcze Callie – zbuntowana nastolatka, która mieszka w przyczepie przy drodze. Bohater doskonale wie, że ona może mieć dla niego cenne informacje odnośnie tajemniczej śmierci jego dziadka. Tylko, że Callie, która już dość oberwała od życia, nie jest skłonna do pomocy. Czy Trevor będzie w stanie przekonać te dwie kobiety do swojej osoby? Tego przekonamy się dzięki tej książce.

“Anioł stróż”

Julie nigdy nie spodziewała się, że los doświadczy ją w taki sposób. Miała dwadzieścia pięć lat i właśnie została wdową. Od ukochanego męża dostała pożegnalny list razem z pięknym psem, który od tej pory staje się jej wiernym ochroniarzem. Cztery lata później Julie nie wyobraża sobie życia bez doga niemieckiego. Kobieta powoli zaczyna otwierać się również na mężczyzn. Jest nim Richard, który bardzo podoba się Julie, ale pies czuje do niego wyraźną niechęć, której w żaden sposób nie można wytłumaczyć. Jest też przyjaciel jej zmarłego męża, który ślepo jest zakochany w Julie. Jego pies kocha. Kobieta sama już nie wie co ma robić. W końcu wydaje się, że udaje jej się podjąć dobrą decyzję. Tylko, że Julie nie spodziewa się, iż od tej pory jej życie zamieni się w prawdziwe piekło. Czy dla kobiety istnieje jeszcze szansa na poprawę losu? A może wybawieniem stanie się jej wierny, czteronożny przyjaciel?

Zdjęcie utworzone przez wavebreakmedia_micro - pl.freepik.com